Fashion

Twój Przewodnik po Symbolice Kwiatów Weselnych

Twój Przewodnik po Symbolice Kwiatów Weselnych 1

Niejedna Panna Młoda pragnie, aby w dzień ślubu posiadać niepowtarzalny i najładniejszy bukiecik ślubny. Mało natomiast kobiet wie, że każdy kolor czy rodzaj kwiatów ma swój własny język. Wyrażają one emocje, uczucia, stan umysłu i ducha. To często zapomniana kwestia, a dobór odpowiednich kwiatów do własnego bukietu ślubnego zazwyczaj kierowany jest głównie trendami i obecną modą panującą w konkretnym sezonie.

Czasy dawne vs obecny stan rzeczy – kwiaty

Zwróćmy uwagę, że dawniej kwestia mody miała zdecydowanie mniejsze znaczenie. Dobór kwiatów był motywowany tylko symboliką i znaczeniem. W czasach historycznych stworzony został nawet swoisty język, którym powinni porozumiewać się kochankowie, gdzie właśnie kwiaty, kompozycje i bukiety zastępowały słowa a czasem całe zdania.

Księżne bukiety ślubne – wzorujmy się na najlepszych

Jeden z mocno symbolicznych bukietów ślubnych można było obserwować u najsłynniejszej Panny Młodej z ubiegłych lat – księżna Kate Middleton. Królewski dwór zadbał należycie o tradycję. W zaprezentowanej wiązance ślubnej można było dostrzec konwalie – kwiaty zakochanych, młodych, symbol szczęścia i delikatnej nuty nieśmiałości. Oczywiście mieliśmy również element ekscentryczny, czyli dodatki brodatych goździków. Sporo kwiatów posiada własne znaczenie, mocno skonkretyzowane. Jeżeli jako Panna młoda zdecydujesz się na goździki, to znaczy, że stawiasz na symbol odwagi i zrozumienia.

Jak podkreślić swoje cechy charakteru, np. nieśmiałość?

Przeglądając aktualne suknie ślubne 2019 możesz zastanawiać się jak bukietem podkreślić delikatność, nieśmiałość, lekkość. Warto wtedy wybrać piwonie, lub lilie. Na polskich weselach często można w ostatnim czasie zauważyć eustomy, frezje czy lilie – symbolika mocnej niewinności. Dodając do tego pachnący groszek, podnosimy symbolikę przyjemności.

Co z kolorem bukietu ślubnego? Jaki będzie dla mnie odpowiedni?

Kolor nie może zejść na drugi plan, ponieważ tak jak dobór odmiany kwiatów, tak i barwa ma kolosalne znaczenie. Czerwień jak łatwo się wszystkim domyślić stawia na miłość, namiętność, pożądanie i budzi zmysły. Biel również jest łatwiejsza do odczytania – mamy tutaj do czynienia z niewinnością, czystością wdziękiem. Róż również ma swój charakter i symbolikę, mowa tutaj o młodości, subtelności. Pomarańczowe bukiety to zdecydowany krok w stronę energii, pozytywnego nastawienia oraz kreatywności, ponieważ nie jest to często wybierany kolor. Należy go mądrze dobrać do sukienki na wesele 2019. Zielony bukiet natomiast oznacza płodność, harmonię oraz dostatek. Jak sami widzicie każda barwa ma jasno przypisany charakter i symbolikę, dlatego pamiętajmy o niej planując spotkanie z naszą florystką, która również doda coś od siebie.

Symbolika kolorów – każdy z nich ma swoją wartość

Miejmy również na uwadze samą symbolikę kolorów, głównie w kwestii koloru jednego gatunku. Klasyczna róża doskonale nadaje się do zobrazowania zależności: Biała to wierność, bladoróżowa świeżość, czerwona to prawdziwa miłość i stałe uczucie, żółta to zazdrość, a np. połączenie białej i czerwonej róży to przepiękny znak jedności. Wybierając kwiaty ślubne przyszłe małżeństwa najczęściej kierują się głównie względami finansowymi, czyli ceną. Warto wtedy skupić się na kwiatach z naszego kraju, dostępnych w konkretnej porze roku. Mamy dzięki temu gwarancję wysokiej trwałości oraz przystępnej ceny. Dobry i sprawdzony florysta jest w stanie stworzyć unikalne kompozycje dopasowane do panny młodej uwzględniając wszelkie podstawowe elementy, takie jak typ urody, rodzaj i krój sukni ślubnej oraz ogólną stylistykę wesela, np. kolor przewodni.

Heather Breese
Heather Breese is a qualified writer who fell in love with creativity and became a specialist creator and writer, focused on readers and market need.

  Hur man klär upp sig för fantastisk dans på en sommarcocktail

  Previous article

  Austin Trip on a Budget – Saving on Austin Vacation Expenses

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  More in Fashion